Kahramanmaraş Gençlik Turnuvası

Kahramanmaraş

20-21 Mart tarihleri arasında yapılan e-spor turnuvası için Gençlik Meclisi aylar öncesinden çalışmalarına başladı. Gençlik Meclisinin aylık olarak yapılan olağan toplantısında e-spor turnuvasının ilk sunumu yapıldı ve Başkan Hayrettin Güngör’ün desteğini de aldı. Altyapı hazırlıkları tamamlanan turnuvanın finali Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi’nde düzenlendi. Valorant oyunu, 5’er kişilik takımlar halinde oynandı. 32 takımın kıyasıya yarıştığı turnuvada NaNo takımı birinciliği, Vip takımı ikinciliği, Knights takımı ise üçüncülüğü kazanarak toplam 6 bin liralık ödül paylaştırıldı.

Kahramanmaraş

Turnuvayı izlemeye gelen ve Gençlik Meclisinin genç bakış açısına güvenen Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör “Gençlik Meclisi e-spor ile ilgili bir turnuva düzenleyelim dediklerinde bunu hemen yapalım dedim çünkü gençlerin ilgisini bu alanda yoğun olduğunu biliyoruz. Bu etkinlik iki gündür gerçekleştirildi ve bugün de finalini gerçekleştirdik. Gençler gayet heyecanlıydı. Biz de geldik izledik. E-sporu tanımaya çalıştık. Ben duyduğum memnuniyeti ifade ediyorum emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

Gençlik Meclisi Başkanı Abdulvahap Dertli “Bizler bu turnuvanın projesini sayın büyükşehir belediye başkanımıza sunduğumuz zaman ; “bunu hemen, hiç bekletmeden hayata geçirin, hatta yaz aylarında çok daha büyük ölçekli turnuvayı belediyemizin önünde yapalım” dedi. Ben Sayın başkanımıza biz gençlerin her daim yanında olduğu için şehri de yönetirken Gençlik Meclisimizin fikirlerine, gençlerin fikirlerine verdiği önem için bugün bir kez daha teşekkür ediyorum. Turnuvamızı kazanan takımları tekrar tebrik ediyorum. Bu ve bunun gibi gerçekleştireceğimiz çok daha güzel programlar için Gençlik Meclisimizi takipte kalmanızı tavsiye ederim” dedi.

Turnuvaya katılan Ak Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Fırat Görgel, Geçlik Spor İl Müdür Cemil Boz, Kahramanmaraş Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Mutlu Kaya ve Kahramanmaraş Ak Parti Gençlik Kolları Başkanı Feyzullah Eren Aşcı Gençlik Meclisi’nin yapmış olduğu bu dikkat çekici turnuvanın şehrimizde bir ilk olduğunu belirterek Gençlik Meclisini tebrik ettiler. Valorant turnuvasına katılan gençlerin çok mutlu olduklarını ifade ederek Gençlik Meclisine yoğun ilgi ve destek verdiler. Gençlik Meclisi üyeleri ile her alanda en zirvede olacakları projelere hız kesmeden devam edeceklerini belirterek Gençlik Meclisi Başkanı Abdulvahap Dertli Bey’e, Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör’e ve projelerin temelinde gözlerinde gelecek parlayan gençlere teşekkür ettiler.

Maşite BOLAT ve Fuat DAL

Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir