KAHRAMANMARAŞ

GENÇLİK MECLİSİ’NİN GÖZÜNDEN İLÇE ZİYARETLERİ

Gençlik Meclisimiz Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımız Hayrettin Güngör’ün davetleri ile şehrimizin Ekinözü, Çağlayancerit, Göksun, Elbistan, Afşin, Pazarcık ilçelerini ve çevre köylerini ziyaret etti. Belediye Başkanımız ile erken saatlerde başlayan İlçe Ziyaretleri Programı: Belediye ziyaretleri, muhtarlar toplantısı, yapılmakta olan yatırımların ziyaretleri, esnaf gezileri ve aile ziyaretleri şeklinde gerçekleştirildi.

Meclisimiz, ilçelerimizdeki yatırım ve projeleri yerinde inceleyip genç bakış açısını ve fikirlerini bu projelere dahil etti. Belediye Başkanımız her projede bizlere: “Sizler nasıl buldunuz?” sorusunu yönelterek görüşlerimizi aldı.

Halkımız ve şehrimiz için yatırımları inceledik. Vatandaşlarımızın sorunlarını ve beklentilerini dinledik. Halkın Belediye Başkanımız ile sohbetlerine birebir şahit olduk.

Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör bir röportajında gençlerle olan bu gezilerde “Meclis altında gençlerimizin belediye ve kamu hizmetlerine bakış açısını öğrenmek ve genç bakış açısı ile hizmetlerimizi şekillendirmek istiyoruz. Gençlerimize Yerel yönetim bilincini aşılamak istiyoruz.” İfadelerini kullandı.

Nerede Gençlik Orada Proje” ilkesiyle hareket ettiğimiz meclisimizde şehrimiz adına yapılacak projelere gençliğin sesi olarak fikirler sunmak gurur vericiydi.

Rümeysa Akpınar ve Fuat Dal

Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir