Kahramanmaraş Kitap Fuarı

7. KİTAP FUARI STANDI

KMBB Gençlik Meclisi

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisi 31 Ekim 2021 tarihinde şehrimizde düzenlenen 7. Uluslararası Kitap ve Kültür Fuarı programına katılım sağladı.

Şehrimizin edebiyat diyarı olması vesilesiyle bu programın anlam ve öneminin farkındaydık bu yüzden gençlik meclisi olarak KAFUM fuar alanında standımızı açtık . Görev ve yetkilerimizin bilinci altında dilek ağacımızı,dilekçe kutumuzu,ikramlıklarımızı ve hediyelerimizi hazırladık. Bu alanda memleketimizdeki gençliğinin sesi olarak bulunduğumuz için halkımız ile iletişime geçerek genç ,yaşlı, çocuk demeksizin ilgili komisyonlarımızca meclisimizden bahsettik ve tanıtımını yaptık.

Memleketimiz için halkımızın önerilerini dinledik ve dilekçe olarak not bırakmalarını rica ettik.Gençlerle gelecekleri hakkında kısa sohbetler yaptık ve hayalleri doğrultusunda ilerlemelerini istedik. Çocuklarımızın ise o eşsiz hayallerini dinledik. Gelecekte neler yapmak istediklerini dilek ağacımıza asarak, bildirmelerini rica ettik. Miniklerin bu güzel ve hayalperest halleri biz meclis üyelerinin kalplerini çok ısıttı.

Sonrasında, yetişkin bireylerimizden şehrimizin sorunlarıyla ilgili konuşmaya davet ettik. Bölgemizin çevresel sorunlarını gerek yazılı gerekse sözlü olarak dile getirdiler. Bizler de ilgili yetkililere ileteceğimizi sorunların çözüleceğini söyleyerek halkımızın gönlünü ferah tutması için çabaladık . Bunların yanısıra halkımıza gül suyu, kolonya, şeker vs. gibi naçizane ikramlarda bulunarak insanlarla iletişimimizi biraz daha samimi hale getirdik. Halkımıza şehrimizin kültürel ve tarihi yiyeceklerinin tanıtımının yer aldığı bilgi içerikli dergiler dağıtarak programımızı güzelce tamamladık.

Paylaş