Arsan Sinema Salonu

GENÇLERLE SİNEMA ETKİNLİĞİ

Sinema

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisi, gençlerle sinemada buluştu. Yaklaşık 3 hafta süren etkinlikler kapsamında yaklaşık 7000 öğrenci Kesişme: İyi ki Varsın Eren filmini izledi.

Gençlik Meclisi komisyonlarının görev dağılımı ve Ulaşım Daire Başkanlığı’nın işbirliği ile koordine edilen programda, merkezde ve kırsalda bulunan birçok okul sinemaya belediyenin tahsis ettiği araçlarla getirildi. Görevli komisyonların ve katılım sağlayan okulların listesi ise şöyle:

  • Çevre ve Şehircilik Komisyonu – Yahya Kemal İlkokulu
  • Kültür, Sanat ve Turizm Komisyonu – Adil Karaküçük İlkokulu, Fatih Şekkeli İlkokulu
  • Ulaşım ve Trafik Komisyonu – TOBB Fen Lisesi, Ticaret Meslek Lisesi
  • Bütçe ve Mali Yönetim Komisyonu – Köseli İlkokulu, Köseli Ortaokulu
  • Hukuk ve İnsan Hakları Komisyonu – Dereköy İlkokulu
  • Eğitim, Gençlik ve Spor Komisyonu – Aksu Anadolu Lisesi, Aksu İlkokulu, Muhammed Fatih Safitürk Ortaokulu
  • Bulanık İlkokulu, Bulanık Ortaokulu

Katılım sağlayan gençler filmi izlerken duygu dolu anlar yaşadıklarını söyledi. Bunların yanı sıra ilk defa sinemaya geldiğini söyleyen gençlerin olması ise Gençlik Meclisi’nin amaçları doğrultusunda yaptığı çalışmalarla şehirde kritik bir önem taşıdığının göstergesi oldu.

Gençlik Meclisi olarak bu projede; ülkemizin her evladının Eren gibi vatanımız için bir mihenk taşı olduğu bilinci ve birlikteliğimizin güçlendirilmesi amaçlandı.

Program sonunda açıklamada bulunan Gençlik Meclisi Başkanı Abdulvahap Dertli ‘’ Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisi olarak şehrimizin gençleriyle birlikte ‘Kesişme: İyi ki Varsın Eren’ filmini izledik. Özellikle şehrimizin kırsal bölgelerinde yaşayan öğrencilerimizi milli ve manevi duyguları çok yüksek olan bu filmle buluşturmak ve sinemayla tanıştırmak bizleri de çok mutlu etti. Gençlik Meclisi olarak 7 bini aşkın öğrencimizi sinemayla buluşturduk. Bu tarz sosyal faaliyetleri hayata geçirmemiz noktasında bizlerden desteğini esirgemeyen Büyükşehir Belediye Başkanımız Hayrettin Güngör’e teşekkür ediyorum. Gençlik Meclisi olarak şehrimizdeki çocuklarla, gençlerle bir araya gelmeye ve yeni sosyal sorumluluk projeleri hayata geçirmeye devam edeceğiz ‘’ ifadelerini kullandı.

Ayrıca Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, Gençlik Meclisi Başkanı ve meclisteki tüm üyelere bu projedeki özverili çalışmalarından dolayı teşekkürlerini iletti.

Muhammet Enes Tuğ ve Fuat Dal

Paylaş