Kahramanmaraş Ormanları

‘’GELECEĞE NEFES OL’’ FİDAN DİKİM ETKİNLİĞİ

Geleceğe Nefes

Kahramanmaraş Valiliği ve Kahramanmaraş Orman Bölge Müdürlüğünün organize ettiği ‘’Geleceğe Nefes 11 Kasım Milli Ağaçlandırma’’ kapsamında belirlenen alanlarda yaş fark etmeksizin birçok insanın doğaya olan minnettarlığını fidan dikimi yaparak gösterdi. Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisi olarak sürdürülebilir gelecek için fidan dikimi yaptık.

Doğaya verilebilecek en güzel hediyelerden biri de fidan dikmektir. Dünyada yaşanan iklim değişikliği, yangın, sel, erozyon, hava kirliliği gibi yaşanan olumsuzlukların önünü kesmek veya en aza indirmek için en etkin çözümlerden biri ağaç popülasyonunun arttırılmasıdır. Fidan dikiminin doğaya ve insanlara olan faydaları düşünüldüğünde ormanları korumanın ve fidan dikmenin bilincini özellikle de gençlerimiz üzerinde artırmak çok büyük önem taşımaktadır.

Geleceğe Nefes

Gençlik Meclisi olarak doğanın bize verdiği hediyeleri düşünürsek bizim de bu konuda ona karşılığını vermemiz gerekmektedir. Üyelerimiz ile birlikte fidan dikerken çok eğlendik ve etkinlik bittiğinde doğaya yaptığımız katkının mutluluğu ile yüzlerimizde samimi tebessümler oluştu. Sizler de tek bir fidan dahi olsa dikerek, şu an ve gelecek için yeni bir yaşamın başlangıcını sağlayabilirsiniz.

Melih Hiçyılmaz ve Fuat Dal

Paylaş